Všetko o manikúre a pedikúre

Odstránenie gél laku v domácich podmienkach

Odstránenie gél laku v domácich podmienkach

Manikúra s použitím gél laku už dávno získala popularitu u obrovského počtu žien. Výhody takýchto nechtov sú zrejmé: nemôžete premýšľať o pokrytie nechtov na pár týždňov a nie je potrebná špeciálna starostlivosť. Ale je tu jedna dôležitá podmienka: ak príde čas odstrániť gél lak a v nechtové štúdio nie je možné dostať, potom musíte konať veľmi opatrne. Chyby môžu viesť k trvale poškodeným nechtom...

11.11.2018
0
428
Všetko o manikúre a pedikúre

Všetky ženy sa snažia dosiahnuť dokonalosť, postarať sa o tvár, telo a samozrejme o nechty. Prítomnosť profesionálnej, kvalitnej manikúry a pedikúry je nutnosťou pre každej sebaúctajúcej sa žene.

Všetko o manikúre.

Bez ohľadu na tvar alebo dĺžku nechtov, prítomnosť alebo neprítomnosť vrstvy laku, dámske ruky by mali vždy vyzerať perfektne. Často sú vystavené nepriaznivým podmienkam životného prostredia, chemikálie pre domácnosť kazia a starnú kožu rúk a nechty sa stávajú krehkými a slabými. S cieľom obnoviť krásu života do svojich rúk sa ženy uchýlia k procedúre manikúry.

Existuje niekoľko typov manikúry:

  • Európska (neupravená) manikúra. Tento druh manikúry dostal svoje meno vďaka bezpečnému techniku zbavenia od kutikuly, ktorá nezahŕňa použitie nožníc alebo klieštov. Tento typ manikúry sa považuje za najefektívnejšiu a šetrnejšiu.
  • Prístrojová manikúra. Prístrojová manikúru považovaný za druh európskeho. Tento typ manikúry sa odporúča predovšetkým pre tých, ktorí majú mokrú nechtovú platničku alebo má vážne problémy s nechtami (exfoliačné nechty, nerovný povrch nechtovej platničky, prítomnosť poškodenia). Prístrojová manikúra vedená majstrom, je úplne bezpečná a je vykonávaná výlučne na suchej kože. 
  • SPA - manikúra. Pre všetkých, ktorí sa usilujú zachovať mladosť a krásu svojich rúk, bude ideálnej SPA – manikúra. Zloženie prípravkov používaných pre tento typ manikúry zahŕňa ceramidy. Sú to nielen účinne zmäkčiť kožu rúk, bijú sa s vekovými zmenami kože, ale tiež vyživujú a zvlhčujú ruky. SPA - manikúra nie je len príjemným, ale aj užitočným postupom. Rôzne voňavé doplnky používané v procese jeho vykonávania majú pozitívny vplyv na celkový blahobyt tela. Na konci procedúry sa vykonáva relaxačná masáž, ktorá zlepšuje krvný obeh, zmierňuje únavu a napätie.

Všetko o pedikúre.

Ženy často pripomínajú hygienu chodidiel a nechtov len v letnej sezóne, keď začnú nosiť otvorené topánky. Odporúča sa postarať sa o vaše nohy po celú dobu, to pomôže to vyhnúť sa mnohým problémom: mozoly, zarastené nechty a mnoho ďalších.

Typy pedikúru:

  • Klasická (neupravená) pedikúra. To je známy mnohým, známym typom pedikúry. Napriek tomu, že mnohí odborníci dnes hovoria o neistote tohto postupu, niekedy nie je možné sa vyhnúť jeho implementácii. Najprv sa to týka tých, ktorí silno "spustili" svoje nohy a je jednoducho nemožné vyrovnať sa s problémami, ktoré sa objavili iným spôsobom.
  • Prístrojová pedikúra. Významný rozdiel od klasického klasického vzhľadu spočíva v tom, že prítomnosť vlhkého prostredia je úplne vylúčená. Chodidlá sa predbežne ošetria dezinfekčným roztokom, po ktorom sa aplikuje odstraňovač. Ovplyvňuje výlučne mŕtve bunky bez ovplyvnenia živých buniek. Z tohto dôvodu je tento postup bezpečný a bezbolestný a možnosť hubovej infekcie je vylúčená.

Medzi nedostatky takéhoto postupu mnohí poukazujú na jeho trvanie a potrebu pravidelnej implementácie. Tento postup však nemá žiadne kontraindikácie zo zdravotných dôvodov.

SPA - pedikúra.

  • SPA - pedikúra je typ ošetrenia chodidla, ktorý zahŕňa nielen procedúru mechanickej liečby chodidla, ale aj liečenie nohy. Tento postup je zameraný nielen na dosiahnutie estetického vzhľadu, ale aj na vnútornú relaxáciu, relaxáciu a úľavu od stresu. Zloženie moderných prípravkov na starostlivosť o nohy spravidla zahŕňa 100% prírodných zložiek: terapeutické bahno, riasy, rastlinné extrakty, morské soli.

Tento postup sa neodporúča na prítomnosť plesňových a infekčných ochorení, kŕčových žíl, tromboflebitídy, mechanického poškodenia chodidla. Okrem toho je potrebné postupovať opatrne počas tehotenstva a syndrómu diabetickej nohy