Manikúra s použitím gél laku už dávno získala popularitu u obrovského počtu žien. Výhody takýchto nechtov sú zrejmé: nemôžete premýšľať o pokrytie nechtov na pár týždňov a nie je potrebná špeciálna starostlivosť. Ale je tu jedna dôležitá podmienka: ak príde čas odstrániť gél lak a v nechtové štúdio nie je možné dostať, potom musíte konať veľmi opatrne. Chyby môžu viesť k trvale poškodeným nechtom.
- Je nevyhnutné dodržiavať základné pravidlo pre tých, ktorí sa chystajú urobiť manikúru s gélovým lakom: nikdy odtrhávajte pominuvší od kutikuly vrstvy gél laku, aj keď nemôžete tolerovať. Lak výdatne preniká všetkými prasklinami a škrabancami pri aplikácii. a v prípade, že to zlomíte, riskujete ešte silnejšie zničiť prasklínu. Keď poškodenie umiestňuje sa u okraje nechta potom jeho možno bude zrezať dostatočne rychlo, avšak keď ale prasklina na základni, vtedy bude treba veľa času pre obnovenie nechta.
Pre toho, aby odstránenie starého vrstvy gél laku skoro maximálne bezbolestné a efektívne, je najlepšie použiť špeciálne zariadenie. S pomocou brúsky a dostupnosťou náhradnych brúsnych nástavcov je možné maximálne mierné opilovať všetky vrstvy gél laku. Tento postup sa však musí vykonať veľmi opatrne, inak môžete poškodiť prst. V opačnom prípade sa môžete obrátiť sa na majstra v nechtové štúdio, ktorý má zručnosti a skúsenosti v starostlivosti o gélové nechty. Ak takých možností nie je, to uvoľňovať gél lak na nechtoh možno s použitím rôzných prostriedkov.
- Pre tohto bude nutné pilník na nechty, acetón, vatové podložky, pomarančovú paličku, fólia a krém na ruky. Aby gél lak dobre mäkčil, na neho treba pôsobiť pri pomoci acetóna na priebehu 10-15 minut. Pretože acetón vysychá veľmi rýchlo a ku tomu má nepríjemný zápach, majstri nechtovyh salónov radí zatvoriť prstíky fólií, uvedenie dovnútra vatovaný krúžok, presiaknutý tekutinou pre odstránenie gél laku.
V prípravnem etape treba vyrezať z bavlnených diskov príložky po rozmeru nechta. Toto robí sa pre to aby acetón po možnosti nie dostával sa na nechty a nie presušoval ich. Gél lak zo začiatku treba zraziť pilníkom na nechty, vrstva gél laku natoľko tlstý, že poškodiť nechtovú platničku nie získa sa, tak že nebojte sa po tomuto dôvodu. Ešte jedne bezpečnostné opatrenie: pred úkonom kutikulu treba oprácovať krémom na ruky.
- Nasledujúci etap: premoknúť vatovane príložky acetónom a pripojiť do nectovej platnicky pri pomoci fólie. Po 15 minútach by sa mala bavlna odstrániť z nechtu, laková vrstva by sa mala odstrániť. Ak sa tak nestane, zvyškový lak je možné odstrániť oranžovou tyčinkou.