Rukavice jednorázové nitrilové

  • Rukavice jednorázové nitrilové

Nitrilové jednorázové rukavice sú jedným z hlavných prostriedkov zabezpečenia infekčnej bezpečnosti v nechtových štúdiách, kozmetických salónoch a pedikérskych alebo wellness salónoch. Nitrilové rukavice sa vyrábajú zo syntetického latexového filmu na báze oleja, ktorý sa vytvára polymerizáciou butadiénu s akrylonitrilom za vzniku hustého materiálu. ​Široká škála zdravotníckych rukavíc na trhu v súčasnosti, ako aj marketingové politiky viacerých výrobcov, nie vždy umožňujú porozumieť druhom rukavíc a vybrať si skutočne potrebné výrobky na zaistenie bezpečnej práce s klientmi.


​Jednorazové rukavice značky Mercator Medical predstavené v našom internetovom obchode majú vynikajúcu kombináciu ceny a kvality.


Nitril má dobrú pružnosť a pružnosť, preto rukavice spravidla majú formu majiteľa za pár minút. Okrem toho sú nitrilové rukavice odolné voči prepichnutiu a roztrhnutiu a sú považované za veľmi trvanlivé. V porovnaní s vinylovými a latexovými rukavicami poskytujú nitrilové rukavice vďaka svojej vysokej pevnosti spoľahlivú ochranu proti širokej škále chemikálií a olejov.

​Materiál nitril dokonale odoláva pôsobeniu alkoholov a kyselín, čo umožňuje použitie nitrilových rukavíc pri práci s agresívnymi tekutinami. Syntetické rukavice sú navyše absolútne nealergénne, pretože neobsahujú bielkoviny, napriek tomu však pri dlhodobom používaní veľmi často spôsobujú kontaktnú značku na pokožke. Nitrilové rukavice nemôžete nazvať hypoalergénnymi. Nevýhody nitrilových rukavíc zahŕňajú nízku elasticitu a roztiahnuteľnosť, ktorá bráni ich rozšírenému použitiu v chirurgii. Textúra vonkajšieho povrchu umožňuje zlepšiť uchopenie nástroja v rukách. AQL je jedným z najdôležitejších ukazovateľov kvality pre hromadnú výrobu.

​V zásade vykonávajú testovanie lekárskych rukavíc na vodotesnosť. Toto je postup stanovenia schopnosti zadržiavať vodu. Do rukavíc sa naleje 1000 ml. voda, zatiaľ čo rukavice by nemali určitý čas unikať. AQL je teda štatistický postup na určovanie kvality rukavíc. Rukavice Mercator Medical sú k dispozícii v rôznych farbách a veľkostiach. Napokon, nechtárky a pedikérky majú možnosť zvoliť si farbu, ktorá sa im páči.

​Veľkosť závisí od dĺžky prstov:

  • XS 5-6 cm,
  • S 6-7 cm,
  • M 7-8 cm,
  • L 8-9 cm,
  • XL 9-10 cm.

Všetky diagnostické nepudrované rukavice Mercator Medical majú interný syntetický polymér, používajú sa iba moderné technológie povrchovej úpravy: polyuretán a silikón. Je dôležité vedieť, že vniknutie chemických tekutín spôsobuje zmenu sfarbenia alebo objavenie škvŕn na rukavici, ale nemá to vplyv na jeho vlastnosti.

Žiadny výrobca na svete nemôže zaručiť, že ich rukavice sú úplne chránené pred prepichnutím alebo roztrhnutím. Každý výrobok, ktorý prešiel kontrolou kvality pre použitie v Európe, musí byť označený značkou CE - výrobca zaručuje, že jeho výrobok spĺňa všetky požiadavky smerníc CE. Pri správnom skladovaní nitrilové rukavice nemajú samo o sebe dátum exspirácie. Čas použiteľnosti sa líši v závislosti od produktu a je určený kombináciou priemyselných noriem a požiadaviek. V prípade sterilných rukavíc je doba použiteľnosti obvykle uvedená na obale a môže byť od 3 do 5 rokov od dátumu výroby za predpokladu, že nebude narušená integrita balenia. 

04.06.2020 19:27:21
0
653

Comments:

Attention: HTML characters are not allowed!